2

Proč používat jíl během těhotenství?

jíl v těhotenství

V období těhotenství je velmi důležitý přísun dostatečného množství všech minerálních látek a vitamínů. Navíc je organismus během těhotenství náchylnější a mohou nastávat některé nepříjemné problémy.

jíl v těhotenství

Použití jílu v těhotenství

Těhotenství s sebou přináší změny

Během těhotenství se všechno začne měnit a vaše tělo začne bláznit. Hladiny hormonů budou stoupat a klesat jako na vlnách a vy nebudete vědět co dřív. Mohou se dostavit nevolnosti nebo přehnané chuť k jídlu. Ovšem za každou cenu je důležité snažit se přijímat dostatečné množství vitamínu a minerálních látek. A s tím právě může pomoci jíl.

Pomoc při těhotenských průjmech

Reakce vylučovací a trávicí soustavy na změny v organismu spojené s těhotenstvím bývají šílené a těhotenské průjmy rozhodně nejsou žádnou zvláštností. Velkým rizikem při průjmech je podvýživa a nedostatečná hydratace a je proto zapotřebí je vyřešit co nejrychleji. Zastavit průjmy pomáhá přírodní jíl. Díky tomu, že se nevstřebává do organismu, se doporučuje jako pomoc pro těhotné ženy. Pokud problém bude přetrvávat i po léčbě jílem, je zapotřebí poradit se s lékařem a v žádném případě nic nepodcenit.

Ekzémy, mastná pleť a akné

Vysoká hladina hormonů může za to, že dochází ke zhoršení pleti a častějšímu výskytu ekzémů nebo akné. Pravidelné aplikace jílové masky pomáhá s řešením těchto problémů a navrací pleť do rovnováhy. Používání jílu během těhotenství je navíc bezpečné, protože se jedná o naprosto přírodní produkt bez vedlejších účinků nebo škodlivých látek, které by se mohly vstřebávat do těla a ohrožovat vývoj plodu.

poporodní strie a celulitida

Poporodní strie a celulitida v těhotenství

Jíl proti striím

Těhotenství představuje ohromnou zátěž pro celé tělo a také pro pokožku na břiše, která je napínána co maximální možné míry a potřebuje hydratovat a vyživovat více než kdy dřív.

Zkuste si připravit domácí jílovou masku proti striím. Smíchejte menší množství vody s arganovým nebo olivovým olejem, přidejte rozpuštěný med a postupně přidávejte kousky jílu. Navíc přidejte ještě 2 lžíce mrkvové šťávy, 1 lžíci oleje z hroznových jader a 2 lžíce avokádového oleje. Pořádně promíchejte. Výsledkem by měla být jemná pasta. Silnou vrstvu naneste na kůži a nechte působit přibližně po dobu 15 minut. Potom důkladně omyjte a odstraňte všechny zbytku masky, tak aby byla pokožka úplně čistá. Na závěr můžete vmasírovat další arganový olej, který je známý svou velkou hydratační schopností, nebo použijte klasický hydratační krém. Masku aplikujte přibližně dvakrát týdně.

Proč používat jíl během těhotenství? byl naposledy aktualizován: 23.04.2017 autorem Dogacan Yildirim Kanat

Velmi špatnéŠpatnéDobréVelmi dobréVynikající (4 hodnocení, průměr: 5,00 z 5)

Komentáře 2

  1. Jíl mám vyzkoušený, během těhotenství se mi dost zhoršila pleť – mastná a aknózní, nejdřív se mi dostala do rukou pleťová maska s jílem už ani nevím od jaké značky, ale jílu tam asi moc nebylo, byla jsem s ní spokojená, docela se mi pleť stáhla, tak jsem si koupila od Dermokilu ten 100% jíl a zatím jsem ho zkoušela jen s vodou a dobrý, ale plánuju vyzkoušet některé z vámi nabízených masek co lze vyrobit doma.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *